Czym karmić psa?

Prawidłowe żywienie psa wpływa na jakość i długość jego życia. Dlatego powinniśmy zapewnić naszemu pupilowi jak najlepsze jedzenie. Wiele psów jest karmionych karmą z marketu. Niestety te karmy zawierają sporo szkodliwych dla psa zbóż, oraz znikomą ilość mięsa. Jeśli zależy nam na zdrowiu naszego pupila, to powinniśmy zadbać o jego odpowiednie odżywianie.

Niektórzy właściciele psów decydują się na dietę opartą na surowym mięsie. Na początku podaje się zmielone mięso, które jest lepiej trawione niż to w kawałkach. W późniejszym etapie można podawać mięso w kawałku, a jeśli nasz pies nie je łapczywie to również mięso z kością. Na rynku mamy dostępne firmy, które wysyłają gotowe posiłki, jednak na dłużej jest to mało opłacalne rozwiązanie. Jeśli zdecydujemy się na karmienie psa surowym mięsem, to warto byłoby udać się do weterynarza, z którym zaplanujemy posiłki naszego pupila. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że psia dieta jest odpowiednio zbilansowana. Informacje o tej diecie możemy znaleźć również w internecie.

Kolejną metodą karmienia psów są posiłki przygotowywane przez nas. Jest to gotowane mięso, połączone z ryżem i warzywami. Tutaj musimy pamiętać o podawaniu różnych rodzajów mięs. W jadłospisie warto uwzględnić także ryby. Taką dietę możemy ułożyć wspólnie z weterynarzem, lub poczytać na ten temat w internecie i samodzielnie stworzyć zbilansowane menu. Posiłki możemy przygotowywać wcześniej, po czym przechowywać je w lodówce 2-3 dni. Dzięki temu nie musimy codziennie się martwić o przygotowanie posiłku. Przed podaniem poczekajmy aż posiłek osiągnie temperaturę pokojową. W przypadku przygotowywanych samodzielnie posiłków powinniśmy przeprowadzać regularne badania psa. Jest to ważne szczególnie na początku, żebyśmy wiedzieli czy na pewno dobrze układamy jadłospis naszego pupila. Dzięki temu na bieżąco będziemy mogli zmieniać jadłospis tak, żeby uzupełnić ewentualne niedobory. Dotyczy to zarówno karmienia psa surowym mięsem, jak i gotowanymi posiłkami.

W jaki sposób dbać o królika?

Ostatnią metodą karmienia psów jest podawania gotowej karmy. Najczęściej wybór pada na suchą karmę, gdyż pomaga ścierać kamień nazębny. Dodatkowo jest to dużo tańsza opcja niż karmienie psa tylko karma z puszki. Wybierając karmę zawsze musimy patrzeć na skład. Mięso powinno się znaleźć na pierwszym miejscu. Dobrej jakości karmę najlepiej kupować w dużych opakowaniach, ponieważ wtedy wychodzi najkorzystniej, Za worek karmy o wadze 12 kilogramów zapłacimy około 100-150 złotych. Taka ilość dla średniego psa wystarczy na 3 miesiące. Karmy w puszce możemy traktować jako urozmaicenie. Za puszkę dobrej jakości jedzenia zapłacimy około 5-6 złotych. Karmy z marketów powinniśmy omijać szerokim łukiem, ze względu na ich słaby skład. Podawanie suchej karmy to najpopularniejszy sposób żywienia psów na całym świecie. Dzięki temu mamy pewność, że dieta naszego pupila jest odpowiednio zbilansowana i niczego mu nie zabraknie. Dodatkową zaletą jest to, że nie musimy poświęcać czasu na planowanie jadłospisu i gotowanie posiłków.