Adopcja czy kupno psa?

Czy pomyślałeś kiedyś choć przez chwilę aby zaadoptować psa? Na pewno przemknęła Ci wtedy przez głowę myśl czy lepiej psa kupić czy zaadoptować?
Schroniska obecnie pękają w szwach, na rynku pojawia się coraz więcej handlarzy a Ty wertujesz kolejne ogłoszenia przerzucając zdjęcia przesłodkich szczeniaczków. Ale, czy zastanawiałeś się z jakiego źródła najlepiej otrzymać zwierzaka?
Ceny psów w hodowlach rejestrowanych sięgają nawet kilku-kilkunastu tysięcy złotych. Aby kupić psa najczęściej trzeba go zarezerwować zanim przyjdzie na świat. Równa się to nawet z kilkumiesięcznym oczekiwaniem. Ten czas można wykorzystać na przygotowanie się na przyjęcie go pod swój dach: czytanie artykułów szkoleniowych, zorganizowanie wyprawki, znalezienie najlepszego w okolicy.
Innym sposobem jest adopcja psa. Ze schroniska, z przytułku czy fundacji dla zwierząt. Takie miejsce znajduje się w każdym mieście w Polsce. Adopcja psów odbywa się za darmo (czasami schroniska wymagają opłaty adopcyjnej w wysokości kilkunastu-kilkudziesięciu złotych aby pokryć czipowanie oraz szczepienie).

Zakładamy akwarium

Adopcja psa wiąże się z tym, że za wysoką kwotę dostaniemy psa zasymilowanego, często znającego już podstawowe komendy. Psy ze schroniska często niosą na barkach bagaż doświadczeń, których nigdy nie poznamy.
Jednak mam pewność, że pies z obu miejsc będzie nas kochał całym swoim serduszkiem.

1 komentarz w temacie “Adopcja czy kupno psa?

Dodaj komentarz