Naturalne sposoby na brzydki oddech u psa

Czy Twój pies ma nieświeży oddech? Chociaż odpowiednia pielęgnacja zębów może z pewnością zminimalizować brzydki oddech, zapobiegając chorobom przyzębia i utrzymując zdrowe i mocne zęby i dziąsła psa, nie oznacza to, że jego oddech nie będzie czasami nieprzyjemny. Na szczęście istnieje kilka prostych i naturalnych sposobów, które pomogą utrzymać lepszy zapach oddechu psa.

Zanim zaczniemy, pamiętaj, aby zabrać psa do weterynarza na kontrolę, jeśli zauważysz, że jego oddech jest stale brzydki, nawet przy optymalnej opiece stomatologicznej (w tym rutynowym czyszczeniu, wysokiej jakości diecie i surowych kościach do żucia). Brzydki oddech u psa może sygnalizować problem zdrowotny. Jeśli na przykład oddech psa brzydko pachnie po beknięciu, może to oznaczać, że ma problem trawienny, który należy zbadać. Gdy wykluczysz inne problemy zdrowotne, wypróbuj rozwiązania opisane w tym artykule.

5 pokarmów odświeżających oddech

Olej kokosowy ma naturalne właściwości przeciwgrzybiczne. Jedna łyżeczka zmieszana z karmą Twojego psa wspomaga jego trawienie i układ odpornościowy oraz jest dobra dla jego skóry, kości i mózgu. Zamiast pasty dla psa można również stosować olej kokosowy.

Surowa marchewka to kolejna opcja, którą psy uwielbiają. Żucie marchewki pozwala ślinie zmyć wszelkie resztki jedzenia i działa jak środek myjący, usuwając płytkę nazębną i pomagając zachować świeży oddech.

Brązowy ryż dodawany do karmy Twojego psa pomaga poprawić jego trawienie. Dodatek błonnika i przeciwutleniaczy jest dobry dla ogólnego stanu zdrowia i może być bardzo pomocny w przypadku nieświeżego oddechu. Ponownie, trawienie odgrywa dużą rolę w tym, czy psi oddech jest przyjemny czy też odrzucający.

Pietruszka to nie tylko ozdoba. Dodaj kilka gałązek do karmy swojego psa, aby uzyskać naturalny odświeżacz oddechu dla psa.

Jogurt ma wysoki poziom wapnia, który jest dobrodziejstwem dla zdrowia jamy ustnej. Redukuje również siarkowodór, który jest przyczyną nieświeżego oddechu. Pamiętaj, aby używać zwykłego jogurtu bez dodatku cukru ani słodzików.

Jeśli budzi Cię rano pocałunek psa, te proste sugestie mogą sprawić, że będzie to przyjemne doświadczenie. Poprawią także jego ogólny stan zdrowia. Pies może nie rozumieć dlaczego, ale będzie wiedział, że przytulanie jest lepsze niż głośne „fuj!” kiedy liże twoją twarz.